Obróbka CNC

Obróbka CNC (Computer Numerical Control) jest szeroko stosowana w produkcji uszczelnień ze względu na swoją precyzję, powtarzalność i efektywność. Procesy obróbki CNC wykorzystują komputerowy system sterowania, który kontroluje ruch narzędzia skrawającego w celu wykonania pożądanych operacji na materiałach.

Guma NBR - materiał na uszczelnienia

Charakterystyka obróbki CNC

Obróbka CNC może być zastosowana w różnych etapach produkcji uszczelnień. Oto kilka przykładów:
 

Technologia SEAL JET to zaawansowana metoda produkcji uszczelnień przy wykorzystaniu obrabiarki CNC. Obrabiarka to najczęściej tokarka CNC ze specjalistycznym oprogramowaniem. Oprogramowanie to przeznaczone jest do parametrycznego wykonywania różnych uszczelnień technicznych. Technologią Seal Jet można wykonywać uszczelnienia szybko, bez użycia matryc, dowolnego typu i o dowolnych wymiarach.

Wycinanie uszczelnień z elastomerów za pomocą noża oscylacyjnego, kierowanego przez maszynę sterowaną numerycznie, daje o wiele lepsze efekty niż tradycyjne wycinanie uszczelki przy pomocy prasy. Uzyskuje się wówczas znacznie lepszą jakość krawędzi uszczelki, a także o wiele wyższą jakość detali.

Technologia Waterjet (strumieniowa metoda cięcia wodą) to zaawansowany proces tnący. W którym strumień wysokociśnieniowej wody (czasem z dodatkiem materiału ścieralnego) jest używany do precyzyjnego i czystego cięcia różnych materiałów.
W technologii Waterjet nie ma ograniczeń co do rodzaju materiałów, które można przecinać – obejmuje to m.in. metal, kamień, ceramikę, kompozyty, tworzywa sztuczne i wiele innych.

Wycinanie laserem jest zaawansowaną techniką używaną do precyzyjnego wycinania uszczelnień z różnych materiałów, takich jak gumy, silikonu czy tworzywa sztucznego. Wykorzystuje się wiązkę lasera, która dokładnie i szybko przeprowadza cięcie, pozwalając na tworzenie skomplikowanych kształtów i detali. Wycinanie laserem uszczelnień oferuje wysoką precyzję, czystość cięcia oraz kontrolę nad głębokością i kształtem, co przekłada się na doskonałą jakość i efektywność produkcji uszczelnień.

Frezowanie CNC jest skuteczną metodą obróbki, która umożliwia precyzyjne tworzenie uszczelnień poprzez usuwanie nadmiaru materiału za pomocą narzędzi skrawających sterowanych numerycznie. Dzięki technologii frezowania CNC można osiągnąć dokładne kształty, wymiary i wykończenie powierzchni uszczelnień, co przekłada się na wysoką jakość i skuteczność uszczelnienia.

Podsumowanie

Obróbka CNC oferuje wiele korzyści w produkcji uszczelnień, takich jak wysoka precyzja, powtarzalność, szybkość i możliwość obróbki złożonych kształtów. Dzięki zastosowaniu technologii CNC można uzyskać uszczelnienia o doskonałej jakości, które spełniają wymagania techniczne i zapewniają skuteczne uszczelnienie w różnych aplikacjach.

Więcej informacji o naszych materiałach, oraz wiele innych przydatnych informacji znajdą państwo w naszym słowniku. W skrócie to słownik gromadzi wiele przydatnych informacji podanych w zwięzły sposób, z tematycznym i alfabetycznym podziałem. Dodatkowo z możliwością wyszukiwania interesujących informacji.

Scroll to Top