Strona główna » Uszczelnienia » Podstawowe uszczelnienia » Pakiety tkaninowo-gumowe

Pakiety tkaninowo-gumowe

Pakiety DT-1, DT-2, DT-3

Pakiety tkaninowo-gumowe to specjalne rodzaje uszczelniających uszczelnień lub elementów uszczelniających, które łączą w sobie właściwości tkaninowe i gumowe. Są stosowane w różnych aplikacjach przemysłowych i mechanicznych, gdzie wymagane jest skuteczne uszczelnienie i izolacja od różnych czynników, takich jak olej, woda, ciecze, gaz i inne.

Pierścienie statyczne kołowe
DT1
DT2
DT3

Pakiet tkaninowo-gumowy DT-1

Budowa
Pakiety DT-1 są trzyelementowymi pakietami wargowymi, przeznaczonymi do uszczelniania tłoków cylindrów hydraulicznych. Wykonane są z gumy wzmocnionej tkaniną, co umożliwia ich zastosowanie w ciężkich warunkach pracy. Ze względów montażowych stosowanie pakietów DT1wymaga dzielonego tłoka.

Zastosowanie
Do uszczelniania tłoków, tłoczysk i nurników przy ciśnieniu 16MPa.

Pakiet tkaninowo-gumowy DT-2

Budowa
DT-2 są pięcioelemntowymi pakietami wargowymi, przeznaczonymi do uszczelniania tłoczysk cylindrów hydraulicznych. Wykonane są z gumy wzmocnionej tkaniną, w tym dwa elementy wargowe gumowo-tkaninowe, oraz jednego pierścienia gumowego. Pakiety DT-2 służą do uszczelniania tłoczysk cylindrów hydraulicznych pracujących w ciężkich warunkach np: prasy nurnikowe, kuzienne, maszyny rolnicze.

Zastosowanie
Do uszczelniania tłoczysk i nurników przy ciśnieniu 25 MPa.

Pakiet tkaninowo-gumowy DT-3

Budowa
DT-3 są pięcioelemntowymi pakietami wargowymi, przeznaczonymi do uszczelniania tłoczysk cylindrów hydraulicznych. Wykonane są z gumy wzmocnionej tkaniną, w tym trzech elementy wargowych gumowo-tkaninowe, oraz dwóch pierścieni gumowych. Pakiety DT-3 służą do uszczelniania tłoczysk cylindrów hydraulicznych pracujących w ciężkich warunkach np: prasy nurnikowe, kuzienne, maszyny rolnicze.

Zastosowanie
Do uszczelniania tłoczysk i nurników przy ciśnieniu 32 MPa. Dotyczy to tłoczysk cylindrów hydraulicznych pracujących np. w prasach, maszynach rolniczych.

Scroll to Top